Co ještě nabízíme

Kromě standardních úprav řídících jednotek pro běžný provoz, poskytujeme také poradenství a realizace speciálních programů pro závodní účely (sprinty, amatérské závody, okruhy…) nebo individuálních zakázek „šitých na míru“ vozu a jeho majitele.

Stále častěji se na nás obracejí zákazníci s již upravenou řídící jednotkou, kteří nejsou spokojeni a mají nejrůznější technické problémy na svém vozidle. Tyto problémy bývají zpravidla způsobeny neodborným zásahem firem s kvalitně propracovanou reklamou, ale s minimem odporných znalostí. Tyto jsou zpočátku velmi zajímavé především pro nízkou pořizovací cenou, avšak následné problémy a vynaložené finanční prostředky na jejich odstranění už těší méně. Mezi nejčastěji odstraňované záležitosti patří např. instalace univerzálních softwarů a zařízení pro „zvýšení“ výkonu.

Optimalizace motorových dat a přizpůsobení továrního nastavení možnostem konkrétního motoru vyžaduje profesionální přístup, technické zázemí a znalosti.

U této činnosti využívají naši pracovníci 20-ti letou praxi ve firmě Škoda Auto, a.s., 8-mi leté zkušenosti ve Škodě Motorsport při vývoji, stavbě a testování vozů kategorie Kit Car a WRC pro Mistrovství světa. Stejně tak využíváme nejnovější poznatky z naší soukromé praxe v oblasti vývoje, výroby a aplikace elektronických řídících systémů pro motoristický sport a z vlastních testů motorů na dynamometru. Je třeba vzpomenout i naše partnery, kteří nás ve vývoji podporují a jejichž pomoc hraje významnou roli u kvality výsledného produktu-služby.

Optimalizace motoru nebo jen optimalizace dat v řídící jednotce???
To záleží opravdu jen na možnostech a požadavcích zákazníka. Dnes už máme za sebou několik velmi povedených projektů (viz. reference), kdy se mechanicky upravoval motor, nahrazovala nebo upravovala původní elektronika motoru, ladilo se na motorové brzdě… Ale i samotná úprava dat v řídící jednotce motoru u čistě sériového vozu může mít zajímavé výsledky.