Kladenský talent Filip Šmíd: Chci mít na svém kontě mistrovský titul!

Česku roste nový autokrosový talent. Žije v Zájezdu a zkušenosti nyní sbírá jako nováček v divizi Junior Buggy. Možný nástupce fenomenálního Jaroslava Hoška se jmenuje Filip Šmíd (14) a minulý víkend dojel v Poříčí nad Sázavou druhý v závodu mistrovství republiky!

Do kategorie dospělých mu chybí ještě čtyři roky. Ty podle svých slov nehodlá jen tak projezdit. „Než budu závodit mezi nejstaršími, chci mít na svém kontě mistrovský titul,“ říká sebevědomý školák, který v divizi jezdí s motorem Yamaha o síle šesti set kubických centimetrů. Za rok dva bude moct ovládat o litr silnější kubaturu. „V silnější kategorii chci taky titul,“ dodává rychle, aby snad nezapomněl na své nejbližší mety.

Junioři v sezoně, která trvá od jara do podzimu, absolvují až šestnáct závodů. Šestnáct víkendů, kdy nezbývá mnoho času na jiné aktivity, natož pak na školu. „Když závodím je pro mě těžké, abych se ještě soustředil na školní povinnosti. Ale nějak to zvládám,“ tvrdí skromně Filip, který ukončil minulý školní rok s vyznamenáním.

Kromě vyšší inteligence by měl úspěšný závodník mít rovněž náležitou psychickou i fyzickou zdatnost. „Pro to dělám ve svém volném čase docela dost. S klukama jezdím na kole a každý den posiluju deset minut ráno a deset večer,“ uvádí česká autokrosová naděje s řízkem v ruce…

Do konce letošní sezony schází Filipovi odjet dva závody. Teď je na čtvrtém místě. Ovšem pokud v každém z nich skončí na bedně, může v mistrovství republiky nakonec slavit i stříbrnou příčku!

{gallery}novinky/filip{/gallery}